Aktuální anketa:Logo OPZ Logo Podpory pečujících

 

Podpora pečujících osob v regionu ORP Mohelnice a Zábřeh

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_064/0006335

____________

Aktuální informace od týmu projektu Podpora pečujících osob:

Milí pečující přátelé, s radostí jsme opět obnovili aktivity projektu pro vaše potřeby. Od června již naplno realizujeme osobní individuální podporu v domácnosti a znovu otevíráme Klub pro pečující v Zábřeze.

Aktivity budou realizovány za zvýšených hygienických opatření, které jsou uvedeny níže. Prosíme o jejich dodržování, abychom i s ohledem na vaše blízké předešli jakýmkoliv komplikacím.

Při návštěvě koordinátora, či odborníka prosíme o dodržení těchto zásad:

  • Mějte nasazenou roušku
  • Před návštěvou i po si vydesinfikujte ruce, kliky a jiné často používané prvky domácnosti
  • Dodržujte odstup min. 1,5 metru
  • Pokud možno sedněte si s koordinátorem ven na zahrádku, případně pořádně vyvětrejte každou hodinu
  • V případě potřeby použijte rukavice, respirátor, či jiné doplňující pomůcky

Na společných setkáních zajistíme:

  • Každému účastníkovi bude změřena teplota bezdotykovým teploměrem
  • Rozestupy 1,5 metru
  • K dispozici bude desinfekce, roušky a balená voda na pití

Pokud máte respirační potíže, nebo jste nachlazeni, prosíme, abyste svoji účast na setkání zvážili s ohledem na ostatní. Děkujeme.

I nadále jsme tu pro Vás na telefonu, Facebooku, Skypu, či formou živých přenosů na různá témata.

Pomůžeme Vám i se zajištěním ochranných pomůcek, nákupů, léků, obědů aj.

Neváhejte a obraťte se na nás s jakoukoli potřebou, či dotazem, rádi uděláme, co bude v našich silách. Jsme tu pro Vás!

Kontakty::

pro obce ORP Mohelnice: Bc. Lucie Habichová, tel: 730 806 122, email: pecujeme.mohelnice@charitazabreh.cz

pro obce ORP Zábřeh: Bc. Martin Smolka, DiS., tel: 730 806 121, email: pecujeme.zabreh@charitazabreh.cz

Aktuální informace o aktivitách projektu najdete i na Facebooku Podpora pečujících osob v ORP Zábřeh a Mohelnice.

 

Přejeme Vám pevné zdraví a budeme se těšit na kontakt s Vámi - Tým Podpory pečujících

_____________

Pozvánky na aktuálně pořádané akce:

pozvanka pozvanka pozvanka pozvanka

Charita Zábřeh realizuje od 1. 10.2017 do 30. 9. 2020 projekt „Podpora pečujících osob v regionu ORP Mohelnice a Zábřeh“ podpořený z ESF OPZ.

Projekt je určen osobám, které pečují o svého rodiče či jinou blízkou osobu a potřebují praktickou pomoc, radu, nebo si jen tak popovídat a sdílet své zkušenosti.

Pečujícím osobám nabídne projekt zdarma individuální pomoc a poradenství (psychologickou pomoc, odpovědi na otázky jak získat příspěvek na péči, právní pomoc, informace ke kompenzačním pomůckám či dostupným odlehčovacím službám), podporu odborníků (psychologů, soc. pracovníků, profesionálních pečovatelů, zdravotních sester, fyzioterapeutů, nutričních terapeutů,…) zaměřenou na získání potřebných dovedností (mj. např. manipulace s osobami s poruchou hybnosti, zásady poskytování první pomoci, problematika výživy, komunikace s lidmi s demencí, kognitivní rehabilitace, reminiscenční techniky, úpravy domácího prostředí, vhodné pomůcky a jejich správné používání) a to vše v případě potřeby přímo ve jejich domácnosti či domácnosti osoby, o kterou pečují. Mimo to jim projekt nabídne možnost sdílet své zkušenosti s dalšími pečovateli ať už formou účasti na  pravidelných setkáních pečovatelů, worshopech či ve facebookové skupině, formou krátkodobých stáží v různých sociálních zařízeních (domovy, odlehčovací služby apod.) umožní pečujícím nejen získat praktické dovednosti, ale také se seznámit s nabídkou a způsobem poskytování péče v těchto zařízeních.

___________________________________________________________________________________ Logo OPZ Logo Podpory pečujících Logo OPZ

Charita Zábřeh realizuje od 1.7.2020 do 30.6.2022 projekt „Centra pro podporu pečujících osob Zábřeh a Šumperk“, registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_098/0015344 podpořený z ESF OPZ.

Projekt je určen osobám, které pečují o svého blízkého či o jinou osobu a potřebují praktickou pomoc či radu odborníka nebo sdílet své zkušenosti s dalšími pečujícími.

Projekt navazuje na realizovaný projekt zaměřený na podporu pečujících osob v ORP Zábřeh a Mohelnice, který bude ukončen v září 2020 a reaguje na jeho dosavadní výstupy, které potvrzují potřebnost podpory pečujícím osobám. Díky partnerovi, kterým je o.p.s. Pontis Šumperk, bude v rámci nového projektu podpora pečujících osob rozšířena na území ORP Šumperk. Vzniknou dvě kontaktní místa pro pečující osoby, jedno v Šumperku v průběhu července 2020 a druhé v Zábřeze v průběhu října 2020. Pečujícím osobám nabídne projekt zdarma individuální pomoc a poradenství (psychologickou pomoc, odpovědi na otázky jak získat příspěvek na péči, právní pomoc, informace ke kompenzačním pomůckám či dostupným odlehčovacím službám), podporu odborníků (psychologů, soc. pracovníků, profesionálních pečovatelů, zdravotních sester, fyzioterapeutů, nutričních terapeutů,…) zaměřenou na získání potřebných dovedností (mj. např. manipulace s osobami s poruchou hybnosti, zásady poskytování první pomoci, problematika výživy, komunikace s lidmi s demencí, kognitivní rehabilitace, reminiscenční techniky, úpravy domácího prostředí, vhodné pomůcky a jejich správné používání) a to vše buď v zázemí kontaktního místa nebo v případě potřeby přímo ve jejich domácnosti či domácnosti osoby, o kterou pečují. Mimo to jim projekt nabídne možnost sdílet své zkušenosti s dalšími pečovateli ať už formou účasti na pravidelných setkáních pečovatelů, worshopech či ve facebookové skupině a pomůže pečujícím lépe a rychleji zvládnou náročné chvíle a krizové situace při poskytování péče.

_________________________________________________________________________________

Úzká spolupráce pracovníků projektu s partnery, kterými jsou města Zábřeh a Mohelnice a jejich odbory sociálních věcí, zajistí přenos informací o potřebách pečujících osob do rozvojových plánů dotčených lokalit a povede k vytvoření komplexního systému podpory pečujících na daném území.

Pečujete o svého nemohoucího rodiče či jinou blízkou osobu?

Potřebujete praktickou pomoc, radu, nebo si jen tak popovídat?

Pak je tento projekt určen právě Vám.

Neváhejte se na nás obrátit  na níže uvedených kontaktech:

Místo realizace (kancelář projektu): Farní 9, Zábřeh a Zámecká 11, Mohelnice

Koordinátorka projektu: Mgr. Barbora Miklasová, 736 509 407, email: projekty@charitazabreh.cz

Koordinátoři podpory pečujících osob:

pro obce ORP Mohelnice: Bc. Lucie Habichová, tel: 730 806 122, email: pecujeme.mohelnice@charitazabreh.cz

pro obce ORP Zábřeh: Bc. Martin Smolka, DiS., tel: 730 806 121, email: pecujeme.zabreh@charitazabreh.cz

Aktuální informace o aktivitách projektu najdete i na Facebooku Podpora pečujících osob v ORP Zábřeh a Mohelnice.

 

Odložené nebo zrušené akce:

opatreni_akce_podpora_pecujicich brunch_ brezen_2020 klub_pecujicich_brezen_zabreh poruchy_autistického_spektra_zabreh poruchy_autistickeho_spektra_kraliky klub_pecujicich_duben_mohelnice

Archiv pozvánek na proběhlé akce:

informacni_setkani_dlouhomilov klub_pecujicich_a4_0809 brunch_ zari_fg_2020 klub_zari_fg_2020 informacni_setkani_bratrusov workshop_relax_sumperk_19_09_2020 brunch_ srpen_2020 info_setkani_bohdikov klub_srpen_2020 jsem_to_stale_ja_ts Informacni_den_sudkov_15_7 informacni_den_hanusovice_20_7 klub_pecujicich_sumperk brunch_cervenec_zabreh klub_cervenec_zabreh klub_srpen_mohelnice inf_den_spk klub_pecujicich_cerven_zabreh informacni_den_zvole klub_pecujicich_unor_mohelnice brunch_unor_2020 klub_pecujicich_unor_zabreh zeptejte_se_lekarnikainformacni_den_rohle workshop_relaxace_leden_2020 brunch_leden_2020 klub_pecujicich_leden_zabreh klub_pecujicich_prosinec_mohelnice brunch_prosinec klub_pecujicich_prosinec_zabreh klub_pecujicich_listopad_zabreh brunch_listopad.pdf informacni_den_lostice.pdf informacni_den_brnicko.pdf sexualita_zabreh_listopad.pdf sexualita_kraliky_listopad.pdf informacni_den_pavlov_listopad.pdf informacni_den_tatenice_listopad.pdf klub_pecujicich_rijen_mohel.pdf klub_pecujicich_rijen_zabreh.pdf brunch-rijen.pdf informacni_den_kraliky_rijen.pdf klub_pecujicich_zari2019_za workshop_relaxace_zari_2019 Nejbližší klub Zábřeh Nejbližší klub Mohelnice Nejbližší klub Zábřeh Nejbližší klub Zábřeh Nejbližší klub Mohelnice Nejbližší klub Zábřeh Setkání s pečujícími Hoštejn Nejbližší klub Zábřeh Nejbližší klub Mohelnice Setkání s pečujícími Dubicko Nejbližší klub Setkání s pečujícími Postřelmov Setkání s pečujícími Jedlí Nejbližší klub Zábřeh Nejbližší klub Mohelnice Setkání s pečujícími Štíty Nejbližší klub Setkání s pečujícími Úsov Setkání s pečujícími Hoštejn Nejbližší klub Setkání s pečujícími Leština Nejbližší klub Setkání s pečujícími Palonín Setkání s pečujícími Červená Voda Nejbližší klub Nejbližší klub Informační setkání na DPS Nejbližší klub Nejbližší klub Nejbližší klub Setkání s pečujícími Štíty Setkání s pečujícími Svébohov Setkání s pečujícími Sudkov Nejbližší klub Setkání s pečujícími Moravičany Setkání s pečujícími Bludov Nejbližší klub Setkání s pečujícími Tatenice Setkání s pečujícími Rovensko Setkání s pečujícími Dubicko Setkání s pečujícími Loštice Pozvánka na workshop Nejbližší klub Klub leden 2018 Workshop prosinec 2017 Workshop říjen 2017
 

Charita

Charita Zábřeh
Žižkova 15
789 01 Zábřeh
tel.: 583 412 587


Vyhledej na webu:


Projekt cestovatelé

Rychlé odkazy
Tříkrálová sbírka
Výroční zpráva
Ples Charity

Aktuality
Připravované akce
Tiskové zprávy

Chtěli jste vědět
Otázky a odpovědi
Zeptejte se nás

Charita Zábřeh
na mapě
Charita Zábřeh na mapě
Charita Zábřeh na mapě ČR