Chata "U sv.Martina" na Olšanských horách

Logo Olšany

Chata „U sv. Martina“ leží v katastru obce Olšany a od nejbližší autobusové zastávky v Horních Studénkách je vzdálena asi 3 kilometry, tedy dostatečně daleko od „civilizace“.

V létě se dá sice až k chatě dojet autem, zato v zimě, když napadne sníh, pouze na lyžích nebo pěšky. K celému komplexu chaty patří i kaple sloužící k bohoslužbám a meditacím. Překrásné okolí je v létě vhodné k pěší turistice, v zimě zase k lyžování.

Charita Zábřeh má chatu pronajatou od Kongregace sester premonstrátek a slouží především k rekreaci našich zaměstnanců, jejich rodinných příslušníků, farnímu společenství, mládeži a skautům.

Kapacita cca 10-15 osob, vybavená kuchyň, lednička, sporák, televize, varná konvice, suché WC, el.topení, kamna na tuhá paliva, pitná voda (zde může být problém při mrazech), po dohodě (za určitých podmínek) je možno zpřístupnit i kapličku.

Chata na Olšanských horách

Kalendář rezervací, aktuální ceny, foto a další podrobnosti na samostatné stránce (zde)